Get Adobe Flash player
Kontakt 3 YouTube  Facebook  Instagram  

Пошук...

Наша адреса

 33027, Україна, 

м. Рівне, 

вул. Вишиванка, 35

тел. (0362) 64-34-03, 

Email: tehnich-college@nuwm.edu.ua

Ми на Google карті

 

Банери

Лічильник відвідувачів

1064064
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулого тижня
В цьому місяці
За весь період
536
1068
8149
3071
13507
1064064
Ваш IP: 3.133.160.156
Server Time: 2024-04-20 10:52:30
  • IMG 56bc7900ccfc339f528a5fe95e5ed2d8 V
  • Den vidkr dverey
  • 7
  • DSC 1188
  • DSC 7481
  • DSC 7644
  • 2
  • 3
  • DSC 1769

ВСП "Рівненський технічний фаховий коледж НУВГП"

Чорнобиль…

 

 

                                           Чи буде  квітень, як завжди

                                                    Дарунком весняної здоби,

                                                    Чи власним іменем біди

                                                    Ми назвемо його  -  «Чорнобиль?»!

                                                    Чи може викинем його

                                                    З календарів своїх, допоки

                                                    Нас темний грітиме вогонь

                                                    Ще не відкритих ізотопів?

Чорнобиль…Це слово стало символом печалі й скорботи, символом трагедії, що сталася 26 квітня 1986 року. Цими днями весь світ відзначає сумну дату Чорнобильської трагедії. В 30-ті роковини  ми згадуємо трагічні події і говоримо, що подібне ніколи не має повторитися знову. Але чи дійсно достатньо уваги приділяється цій загрозі? Реальність постійно кидає нові виклики всьому людству.

26 квітня оголошено Міжнародним днем пам’яті про Чорнобиль. Таке рішення з ініціативи делегації України прийняла 50 сесія Генеральної асамблеї ООН.

Чорнобильська катастрофа належить до найбільших техногенних катастроф в історії людства. Вона вплинула на різні сфери життя світового співтовариства і, насамперед,  – на ставлення людей до «мирного атома». По всьому світу прокотилася хвиля протестів проти розвитку атомної енергетики.

Технічний коледж НУВГП не був осторонь цього незабутнього дня в історії нашої держави. Так, директором коледжу Яцковим М.В. був затверджений План заходів, відзначення 30-ї річниці з Дня Чорнобильської аварії на АЕС. Педагогічні працівники, студенти та учні нашого закладу активно долучилися до організації та проведення цих заходів.

21 квітня в Технічному коледжі відбувся флешмоб, присвячений 30-ій річниці Чорнобильської катастрофи. Організатором акції була викладач екологічних дисциплін Клюйко М.О. У флешмобі взяли участь 60 студентів (групи Е-2, ХТЕ-1, ЕМ-1, 9ЕМ-3, ІЕМ-3), які відтворили знак ядерної безпеки. Викладачі і студенти намагалися донести до всіх небайдужих ідею заміни традиційної енергетики (ТЕС, ГЕС, АЕС) альтернативною (сонячна, вітрова, геотермальна) як один із варіантів відвернення жахливих подібних Чорнобильській трагедій.

22 квітня викладачі циклової комісії з напряму «Екологія» організували і провели навчально-пізнавальний захід «Вечір пам’яті «Дзвони Чорнобиля нагадують…».  Мета заходу:поглибити знання про Чорнобильську катастрофу та охарактеризувати її як трагедію українського народу і подію планетарного масштабу, виховати любов та бережливе ставлення до природи і рідної землі.

Варто відзначити оформлення заходу у вигляді композиції із червоних гвоздик, свічки пам’яті, літературної виставки, портретів пожежників, що загинули під час ліквідації аварії, виставки плакатів та малюнків студентів «Чорнобиль – біль України». На заході були присутні студенти груп Е-3, Е-2, ПМ-1.

Також делегація студентів і викладачів циклової комісії з напряму «Екологія» на чолі із заступником директора з методичної роботи Васьковець Л.І. 25 квітня відвідали Захід пам’яті до 30-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС, який відбувся у Рівненському академічному українському музично-драматичному театрі. Участь у заході взяли голова обласної ради Олександр Корнійчук, заступник голови облдержадміністрації Олександр Савчук, представники духовенства, ветерани-ліквідатори Чорнобильської катастрофи, громадські діячі. На вечорі відбулося вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи. Очільники області вручали почесні грамоти та нагороди ветеранам-ліквідаторам за їхній героїчний подвиг в ім’я майбутнього.

В цей же день викладачі циклової комісії математики, інформатики і фізики (Андрійчук С.М., Крока Т.П., Солодовнікова Т.В.) організували масовий перегляд документального фільму «За секунду до катастрофи». Було залучено близько 60 студентів різних груп молодших спеціалістів (ПМ-1, Т-1, 9М-2, ОФ-1, ХТЕ-1, ЕМ-1). У фільмі розкриті фізичні аспекти аварії, хронологія подій і фактів, що стали причиною техногенних вибухів на ЧАЕС і їх наслідків, організація ліквідації наслідків катастрофи. З метою доступності розуміння сюжету картини перед початком перегляду викладач Андрійчук С.М. розкрила принцип добування ядерного палива і особливості конструкції ядерного реактора АЕС.

Викладач Матеюк О.Г. зі студентами групи Е-2 здійснили екскурсію із покладанням квітів біля пам’ятника жертв Чорнобиля в Рівному.

26 квітня в стінах коледжу прозвучала радіогазета «Пісня в пам'ять…», яку підготувала викладач Вовк Л.В. та в холі був продемонстрований фільм «За секунду до вибуху» із хронологією подій, які відбувалися в ніч з 25 на 26 квітня 1986 року.

28 квітня в бібліотеці коледжу відбулася зустріч студентів нашого закладу із ліквідатором  та очевидцем подій 26 квітня 1986 року Ольховиком Віктором Георгієвичем. В ході зустрічі Віктор Георгієвич описав історію створення Чорнобильської атомної електростанції, причини і наслідки вибуху, який стався в ніч з 25 на 26 квітня та свою роль у ліквідації аварії. Продемонстрував фото тих часів та сучасні зображення міст Чорнобиль, Прип’ять та  ЧАЕС, які були відзняті ним особисто під час екскурсій. Також приніс свої нагороди, ордени та медалі, вручені за доблесть і відвагу, проявлену в ході ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Бесіда із ліквідатором була захоплюючою та вражаючою, емоції, які отримали студенти від даної зустрічі, були виражені на їхніх обличчях, залишаться в пам’яті надовго.

Протягом цілого тижня діяла виставка плакатів та стінгазет на тематику Чорнобильської трагедії, яку підготували учні та студенти коледжу. В читальній залі коледжу бібліотекарі організували  підбірку літератури про події Чорнобиля.

Обговорення і осмислення подій 30-річчя Чорнобиля стає життєвим уроком для сучасної молоді.

                                 Жорстокий, ніжний і свавільний світе,

                                 Скажи скоріш, що діяти мені,

                                 Тебе чи ненавидіти, а чи любити

                                 У міражах чорнобильських вогнів?

                                 Мовчиш… А серце жде і прагне слова,

                                 Немов земля обвуглена – тепла

                                 Людських долонь, котрі не пахнуть кров’ю,

                                 Бо маками у полі проросла.

                                 А час іде – не спить.

                                 Не спить і серце, відповіді хоче

                                 За всіх, хто жив, живе і буде жить…

                                 Допоки нам дивитиметься в очі

                                 Зловісний стронцій атомних страхіть?    

                                                                            (В.Сташук)

DSC 0329

DSC 0331

DSC 0335

DSC 0337

DSC 0338

DSC 0343

DSC 0347

DSC 0347 2

DSC 0360

DSC 0365

DSC 0373

DSC 0407

DSC 0437

RgOQVhK2A04

покдладання квітів

драмтеатр