Get Adobe Flash player
Kontakt 3 YouTube  Facebook  Instagram  

Форма входа

Вітаємо Вас...

Пошук...

Наша адреса

 33027, Україна, 

м. Рівне, 

вул. Вишиванка, 35

тел. (0362) 64-34-03, 

Email: tehnich-college@nuwm.edu.ua

Ми на Google карті

 

Банери

Лічильник відвідувачів

1047457
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулого тижня
В цьому місяці
За весь період
14
200
14
1481
3617
1047457
Ваш IP: 54.225.1.66
Server Time: 2024-03-19 06:31:19

Про бібліотеку

             Історія бібліотеки ВСП «Рівненський технічний фаховий коледж НУВГП»розпочинається зі створення та розвитку двох навчальних закладів – ПТУ-38 та ПТУ-10.
         Історія бібліотеки ПТУ-38. Заснування фондів бібліотеки ПТУ-38 започатковано з 1954 року при Ровенському технічному училищі №4-будівельників. Перший набір – 250 учнів на базі середньої освіти. Колектив училища очолював директор Скибенко Іван Опанасович. Формуванням фонду займалась бібліотекар Катерина Іванівна. В основному це фахова література для монтажників, сантехніків, вентиляційників, малярів-штукатурів та електрозварників. В 1963 році училище №4-будівельників перейменовано на ПТУ-38, з 1964 року училище розпочало готувати спеціалістів-металістів будівельного профілю.
         Бібліотека знаходилась в корпусі училища за адресою, вул. 24 Серпня,11 в кабінеті №44. У 1971 році бібліотеку перенесено в одну з кімнат гуртожитку училища на 1-му поверсі за адресою вул. Короленка,5. Пізніше для бібліотеки з інформаційним фондом (32 тисячі примірників) облаштовано читальну залу, сектор для зберігання літератури та кімнату для дублетної літератури на 2-му поверсі цього ж гуртожитку. У 1998 р. бібліотека повертається на попереднє місцезнаходження за адресою 24 Серпня,11 (для бібліотеки виділено два класи). Розпочавши свою діяльність з чистого аркушу, бібліотекарем була проведена велика організаційна робота щодо перевезення, здійснення капітального ремонту, облаштування стелажами та розстановки фонду. У 2000 р. бібліотека вже має читальну залу на 26 посадкових місць та залу збереження літератури з фондом 42 тис. примірників. Працювали в бібліотеці: Кудря Валентина Петрівна(1977-1997), Крет Надія Павлівна(1991-1995), Цибуля Світлана Петрівна(1995-1998).
         Історія бібліотеки ПТУ-10. Перша продукція ВАТ «Рівнеазот», аміак синтетичний, була виготовлена у березні 1969 року. Щоб мати свої кваліфіковані кадри в нашому краї і було відкрито в 1970 році навчальний заклад – Технічне училище №2, директором училища призначено Любицького Костянтина Ілліча. Тоді ж і було сформовано 11 навчальних груп (334учні) за спеціальностями: апаратник хімічної промисловості, машиніст насосних і компресорних установок, слюсар з ремонту хімічного обладнання, лаборант хімічногоаналізу. З відкриттям училища відкрила свої двері бібліотека з комфортною читальною залою на 36 посадових місць та сектором збереження літератури в приміщенні 5-ти поверхово гуртожитку за адресою вул. Орлова,35–А на першому поверсі. Формуванням бібліотечного фонду займалась перший бібліотекар училища Сотнічук Фаіна Апполінаріївна. 9 квітня 1970 року до бібліотеки надходить перша партія навчальних підручників та посібників (Общая химическая технология под. ред. И.П. Мухленова, Генкина Э. Оборудование химических заводов, Голубятников В.А. Автоматизация процессов в химической промышленности та ін.) в кількості 1250 примірників. у 1975 році книжковий фонд нараховує 8890 прим. З 1 вересня 1979 року заклад прийняв 240 учнів з восьмирічною освітою і був перейменований в міське професійно-технічне училище №10. Через «Рівненські шкільні підручники» формується фонд підручників шкільної програми , комплектування фонду фаховою та галузевою літературою відбувається через книгарню-магазин «Бібколектор». З кожним наступним роком в училищі відкриваються нові спеціальності, фаховими виданнями формується фонд бібліотеки В 1996 році бібліотеку розмістили в приміщенні училища, для бібліотеки переобладнано два класи.
         У 1997 році при черговій реорганізації системи професійно-технічної освіти ПТУ-10 та ПТУ-38 об’єднані в спеціалізоване ПТУ-10. Фонди бібліотек 2-х училищ нараховують понад 96 тис. примірників. На засіданні адміністративної ради училища приймається рішення сформувати якісний, оновлений склад фондів бібліотеки.
     У 2000 році спеціалізоване ПТУ-10 реформували в Технічний коледж НУВГП, кількість документів у фондах бібліотеки на той час становила 67 тис. 690 примірників.
    Бібліотека Технічного коледжу НУВГП розпочинає свою діяльність маючи відокремлений підрозділ (вул. 24 Серпня, 11) з окремим книжковим фондом та пункт видачі літератури в гуртожитку. Основою її фондів була навчальна література бібліотек ПТУ-10 та ПТУ-38 в кількості понад 67 тис. прим. Зберігши підготовку кваліфікованих робітників з 22 професій, у 2001 році коледж розпочинає підготовку молодших спеціалістів з шести спеціальностей за такими напрямами: «Екологія»; «Інженерна механіка»; «Будівництво»; «Хімічна технологія», «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології». Перед бібліотекою постало питання із забезпечення студентів фаховою літературою. Швидкому розвитку та модернізації бібліотеки завдячуємо Директору коледжу Яцкову М. В., завдяки його тісній співпраці з ректоратом університету та директором Наукової бібліотеки НУВГП Аллою Василівною для бібліотеки передається значна кількість навчальної літератури для вищої школи, технічний інвентар, надається методична допомога, працівники бібліотеки мають змогу проходити курси підвищення кваліфікації на базі бібліотеки університету, пізніше - бібліотека отримує обов’язковий примірник видань видавничого відділу НУВГП.
         Новітнім етапом для бібліотекарів став процес комп’ютеризації бібліотеки розпочатий у 2004 році з одного ПК. За ці роки пройдено шлях від локального автоматизованого робочого місця до бібліотечно-інформаційної системи «УФД. Б-ка». З 2008 року розпочато процес створення електронного каталогу, автоматизації обліку періодичних видань, довідково-бібліографічного пошуку, статистичного обліку, пізніше – процес обліку документів та штрихкодування книг.
         Сучасність бібліотеки ВСП «Рівненський технічний фаховий коледж НУВГП». Діяльність бібліотеки спрямована на організацію бібліотечного, інформаційно-бібліографічного обслуговування користувачів, на формування, опрацювання, упорядкування і зберігання бібліотечних фондів, раціональне використання інформації, забезпечення сприятливих умов для доступу до її фондів (як традиційних так і електронних).
         Документний фонд бібліотеки нараховує понад 52 тисячі примірників різних джерел інформації: навчальні підручники та посібники, інтерактивні комплекси, методичні праці викладачів коледжу, нормативно-технічні документи, фонд художньої та галузевої літератури, електронні носії із записом.
Бібліотека ВСП «Рівнеський технічний фаховий коледж НУВГП» має відокремлений підрозділ (вул. 24 Серпня, 11) з окремим книжковим фондом(16300 прим.), дві читальні зали. Оснащена комп’ютерами (6 автоматизованих робочих місця) з підключенням до мережі Інтернет.
         Автоматизація всіх бібліотечних процесів вносить цілий спектр нових можливостей і допомагає користувачам оперативно отримати необхідну інформацію за допомогою програмного продукту "УФД/Бібліотека” та баз данних: "Електронний каталог", "Тематична база даних статей з періодичних видань".
         Бібліотека коледжу є учасником проекту «Зведені каталоги міст України». За допомогою даного каталогу користувач може здійснювати пошук документів, переглядати інформацію про них, накопичувати та роздруковувати результати пошуку. Каталог доступний дистанційно з комп’ютерів, ноутбуків, планшетів і смартфонів, що мають доступ до Інтернету.
    Користувачів за єдиним читацьким квитком 1375.
  Загальна кількість робочих місць для відвідувачів читальних залів бібліотеки - 68 посадкових місць.
         В умовах дистанційної освіти бібліотека розширила перелік надання послуг для користувачів. Протягом 2022 року, у різні періоди, було організовано і надано текстовий доступ до: електронних ресурсів видавництва «Веntham Science», який діє в локальній мережі коледжу (видавець надає найновішу інформацію з різних галузей науки і техніки);
рубрики «Електронні версії підручників» розробленої Інститутом модернізації змісту освіти;
    електронних ресурсів цифрового репозиторію Наукової бібліотеки НУВГП; зовнішніх  електронних інформаційних ресурсів (відкритих наукових баз даних)
         Сьогодні працівники бібліотеки ВСП «Рівненський технічний фаховий коледж НУВГП» спрямовують свої зусилля на те, щоб зробити бібліотеку відкритим центром життя здобувачів освіти, забезпечивши доступність інформації і комфорт перебування в бібліотечному просторі. Для нас важливим є створення таких умов для користувачів, які стали б продовженням їхнього щоденного життя з усіма його складовими: навчанням, вихованням, відпочинком та розвагами.

Витяг з "Правил користування бібліотекою Технічного коледжу НУВГП"

Витяг з «Правил користування бібліотекою

ВСП «Рівненський технічний фаховий коледж НУВГП»

1.Загальні положення

1.1. Правила користування бібліотекою «Рівненський технічний фаховий коледж НУВГП»ВСП «Рівненський технічний фаховий коледж НУВГП» розроблені   відповідно до Закону України „Про бібліотеки і бібліотечну справу” (32/95-ВР) та на підставі Типових правил користування бібліотеками в Україні (449/3742).

1.2      Бібліотека є інформаційним та культурно-освітнім структурним підрозділом ВСП «Рівненський технічний фаховий коледж НУВГП», забезпечує творами друку та іншими інформаційними матеріалами навчально-виховний процес закладу.

1.3      Фонд бібліотеки є складовою частиною загальнодержавної довідково-інформаційної системи і знаходиться під охороною держави.

1.4       Користування бібліотекою ВСП «Рівненський технічний фаховий коледж НУВГП» – безкоштовне.

1.5     Остання п’ятниця місяця – санітарний день.

     2. Права та обов’язки користувачів

2.1         Право користуватись бібліотекою коледжу мають працівники, учні та студенти. Представники інших організацій, підприємств та установ обслуговуються з письмового дозволу директора і, як правило, в читальній залі.

2.2         Перед записом в бібліотеку користувач повинен ознайомитись з правилами користування бібліотекою і підтвердити зобов’язання їх виконувати підписом на формулярі.

2.3         Для запису до бібліотеки необхідно пред’явити паспорт, учнівський або студентський квиток, на підставі якого користувачу оформляється формуляр. Надалі обслуговування користувачів проводиться при наявності студентського, учнівського квитка.

2.4         Користувач за кожен отриманий в бібліотеці інформаційний документ ставить підпис в читацькому формулярі.

2.5   Рідкісні та цінні документи, довідкові видання, книги єдиних екземплярів, підшивки журналів, газет видаються для користування тільки у читальній залі.

2.6         Користувачі мають право одержати для опрацювання поза бібліотекою одноразово не більше 5 документів. Підручники та навчальні посібникивидаються терміном на один навчальний рік, нові номери журналів видаються на п’ять днів.

2.7         Користуючись документами з бібліотечного фонду, користувач повинен дбайливо ставитися до них; при одержанні документів перевірити їхню кількість та наявність пошкоджень, а в разі виявлення дефектів попередити про це бібліотекаря, який зобов’язаний зробити на документі відповідну позначку. В іншому разі відповідальність за виявлені у книгах дефекти несе користувач.

2.8       Якщо книга втрачена чи пошкоджена, читач зобов’язаний повернути до бібліотеки таку ж книгу або замінити її іншою, яка визнана бібліотекарем рівноцінною за змістом і вартістю (Закон України „Про бібліотеки та бібліотечну справу”(ст. 23)); Інструкція про порядок заміни літератури, втраченої читачами (затверджено на засіданні адміністративної ради ВСП «Рівненський технічний фаховий коледж НУВГП»  (протокол №24 від 27.05.2021р.)).                                                        

2.9   В кінці кожного навчального року користувач повинен пред’явити всі бібліотечні документи, що числяться за ним або подовжити (при потребі) термін користування.

3.Обовязки бібліотекаря по обслуговуванню користувачів

3.1         Бібліотекар зобов’язаний ознайомити з Правилами користування бібліотекою всіх користувачів.

3.2       Бібліотечні документи, видані користувачу фіксуються у формулярі за встановленими графами: дата видачі, автор і назва книги, індекс відділу, інвентарний номер книги. У формуляр записуються також комплекти або окремі номери журналів і газет.

3.3            При поверненні користувачем документа в бібліотеку бібліотекар анульовує його підпис у формулярі. У разі порушення термінів користування документами, читачу надсилається нагад

                                                                  Підстава: затверджено на засіданні                                                   адміністративної ради ВСП «Рівненський   технічний фаховий коледж НУВГП»

                                                                (протокол №24 від 27.05.2021р.)

Сторінка в розробці

Сторінка перебуває на тимчасовому редагуванні...