Get Adobe Flash player
Kontakt 3 YouTube  Facebook  Instagram  

Пошук...

Наша адреса

 33027, Україна, 

м. Рівне, 

вул. Вишиванка, 35

тел. (0362) 64-34-03, 

Email: tehnich-college@nuwm.edu.ua

Ми на Google карті

 

Банери

Лічильник відвідувачів

1104472
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулого тижня
В цьому місяці
За весь період
1086
1924
5488
7775
32225
1104472
Ваш IP: 3.238.112.198
Server Time: 2024-05-30 19:09:43

День слов'янської писемності і культури

12 1

24 травня науковці різних країни відзначають День слов’янської писемності й культури. Це свято приурочують до дня вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – слов’янських просвітителів та провідників християнства. Кирило (мирське ім'я Костянтин) і його найстарший брат Мефодій народились у ІХ столітті в місті Солунь (нині Салоніки, Греція) в сім'ї воєначальника. Кирило створив слов'янську абетку на основі грецької, яку, щоб передати фонетичні особливості слов'янської звукової системи, суттєво змінив,  доповнивши новими буквами, запозиченими з глаголиці. Цей алфавіт  поширився у східних і південних слов’ян, отримавши в честь засновника назву «кирилиця». Одночасно зі створенням абетки брати працювали над перекладом зі старогрецької мови на старослов’янську Євангелія та Псалтиря. Загалом Кирило й Мефодій переклали значну кількість книг, що стало передумовою започаткування слов'янських літературних мов і книжкової справи. Найдавнішою точно датованою кириличною книгою є давньоруське Остромирове Євангеліє (1057). На основі кирилиці створені абетки слов’янських мов: української, білоруської, болгарської, македонської, сербської, чорногорської.   Вперше День слов’янської писемності і культури було відзначено у 1863 році на честь 1000-річчя створення слов’янської абетки. Початком офіційного відзначення цього свята на державному рівні в нашій країні став Указ Президента України від 17 вересня 2004 року в якому підтримуючи ініціативу Національної академії наук України, громадських та релігійних організацій день 24 травня встановлено Днем слов’янської культури і писемності.   В  бібліотеці коледжу підготовлена книжкова виставка «24 травня День слов’янської писемності і культури» всіх охочих  запрошуємо ознайомитися з представленими матеріалами .

День вишиванки:історія свята та цікаві факти

bibl

Кожен третій четвер травня Україна святкує День вишиванки. Приєднатись до святкування дуже просто: достатньо одягнути у цей день традиційну вишиту сорочку. Свято не є офіційним чи релігійним, проте воно об’єднує усю країну та українців за кордоном, що справді робить його світлим та прекрасним.

 

       Дата Дня вишиванки не є сталою: він відзначається у третій четвер травня. У 2024 році цей день припадає на 16 травня.

Детальніше...

У бібліотеці коледжу організовано виставку – спогад до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС під назвою «Чорнобиль – чорний біль землі нашої»

       14 грудня вся Україна вшановує героїв-учасників ліквідації наслідків техногенної катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції, що сталася у 1986 році. Ця дата була обрана не випадково. 37 років тому у цей день відбулася значима подія, яка поклала початок утихомирення прихованої небезпеки. Був зданий в експлуатацію об’єкт «Укриття» – саркофаг, котрий забезпечив зберігання радіоактивних відходів на аварійному, четвертому, реакторі Чорнобильської АЕС.

Детальніше...

«Людської пам’яті мости» (Письменники і поети про Голодомор)

У четверту суботу листопада українці по всьому світу вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових голодів 1921-1923 та 1946-1947 років.

На жаль, історія повторюється. У 2023 році День пам’яті жертв Голодомору має особливе значення. Через десятиліття Росія знову повторює страшні злочини проти українців, руйнуючи цивільну інфраструктуру, школи, лікарні, житлові будинки, вбиваючи та катуючи мирних жителів.

Вшановуючи пам’ять померлих та усіх, хто зазнав голодомору, українська література художнім словом підтверджує свідчення очевидців, що зафіксовані в документах, показує, якими були ці жахливі роки. Це як контрольне нагадування про осмислення майбутнього України.

Пропонуємо анотований перелік художніх творів, в яких зображена жахлива історична правда.

Детальніше...

Студенти груп ЕМ-1, ПМ-1, Т-1, ОФ-1, МЕХТ-1, ХТ-2, ХТ-3,Т-2 та учні груп №13, №15, №14, №16, №22 на екскурсії в бібліотеці ВСП «Рівненський технічний фаховий коледж НУВГП»

У вересні-жовтні бібліотері коледжу провели навчально-ознайомчі екскурсії для учнів та студентів перших курсів, під час яких ознайомили зі структурою, особливостями обслуговування, книжковим фондом й послугами бібліотеки коледжу.

Першокурсники здобули практичні навички роботи в програмній системі «УФД. Бібліотека», цифровому репозиторії НУВГП та ознайомились з ресурсами відкритого доступу.

Особливу увагу студентів та учнів під час зустрічі фахівці бібліотеки звертають на електронну бібліотеку, що містить повні тексти наукових та навчальних видань. Серед них – навчальні посібники та підручники, монографії, методичні матеріали для практичних і лабораторних занять.

Ласкаво просимовсіх бажаючих до бібліотеки на цікаві та пізнавальні заходи з актуальної тематики, презентації виставок літератури, у тому числі навчальної.

Детальніше...

ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ!

Screenshot 1

Вітаємо!