Щороку 4 червня Україна вшановує пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, який був запроваджений з метою вшанування пам’яті дітей, що загинули внаслідок російсько-української війни з 2014р. рішенням Верховної Ради України. Країни світу відзначають також Міжнародний день невинних дітей – жертв агресії щороку 4 червня з 1983р. Діти, які перебувають в зоні воєнних конфліктів – це діти, які не мають сьогодення, позбавленні звичних радощів дитинства, можливості жити, навчатися та радіти життю.
4 червня 2025р. викладач коледжу провела історичний лекторій на тему «Війна в Україні: сльози дітей та розпач дорослих» в групі МЕХТ-1. Здобувачі освіти вшанували хвилиною мовчання пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Взяли участь в акції «Дзвіночки», яку ініціювала перша леді Олена ЗЕЛЕНСЬКА. Обговорили причини, масштаби, наслідки та перебіг війни росії проти України. Заслухали статистичні дані загиблих, постраждалих, поранених та депортованих дітей України. Обговорили наслідки війни та посттравматичний синдром, як для дітей, так і для дорослих. Засудили війну та збройну агресію, яка несе лише руйнації та екоцид, травми та смерті, сльози та розпач.
У групах підготовки фахівців вищої та фахової передвищої освіти, групах підготовки кваліфікованих робітників класні керівники провели виховні години на теми: «Діти України – безневинні жертви війни», «Діти – за мирну Україну!», «Невинним жертвам агресії…».
Бібліотека коледжу оформила книжкову-ілюстративну виставку на тему «Діти мають жити в мирі», де викладено матеріали, які ілюструють тему війни росії проти України.
Викладач Алла ШВАЄНКО