Відокремлений структурний підрозділ “Рівненський технічний фаховий коледж НУВГП”

Кібербезпека: захисти себе в цифровому світі( ПРОВЕДЕННЯ МІСЯЦЯ КІБЕРБЕЗПЕКИ)

Сучасний світ неможливо уявити без інтернету. Проте разом із новими можливостями з’являються і ризики – шахрайство, булінг, витік особистих даних.

Кібербезпека – це система заходів, спрямованих на захист комп’ютерів, телефонів, мереж та особистих даних від несанкціонованого доступу, крадіжки чи пошкодження.

У ВСП «Рівненський технічний фаховий коледж НУВГП» у рамках Місяця кібербезпеки було проведено ряд заходів.

7 жовтня 2025 року в групах Т-4 та 9Т-3 за спеціальністю 192 Будівництво та цивільна інженерія викладач Олена ПЄХОТА провела виховний захід на тему  «Кібербезпека – безпека в інтернеті» (щодо проведення Місяця кібербезпеки), метою якого було сформувати у здобувачів освіти усвідомлене ставлення до власної інформаційної безпеки, навчити розпізнавати кіберзагрози та правильно діяти у небезпечних ситуаціях онлайн, виховувати відповідальність, культуру спілкування та етичну поведінку в мережі. Студенти активно брали участь у дискусії, ставили запитання та обмінювалися власним досвідом. Цікавою була вправа, при виконанні якої здобувачі освіти були поділені на невеличкі команди та отримували завдання для вирішення певної ситуації. Під час проведення виховного заходу обговорювалися правила, а саме: використовувати складні паролі, не переходити за сумнівними покликаннями, не публікувати особисту інформацію тощо. Розглянули найпоширеніші кіберзагрози: фішинг, кібербулінг, шахрайство в соцмережах, вірусні програми. Все це супроводжувалося за допомогою презентації. На завершення виховного заходу було проведено вікторину «Так чи ні?» та перегляд відеоматеріалів «Що таке кіберпезпека?» та «Базові правила та корисні поради від експерта для безпеки онлайн».

Катерина ТАРАСОВА, практичний психолог, провела анкетування у студентських та учнівських групах «Виявлення комп’ютерної залежності у здобувачів освіти».

8 жовтня 2025 року майстер виробничого навчання, класний керівник групи № 9 Валерій ШВЕЦЬ провів виховний захід на тему «Вплив проявів агресії в кіберпросторі та соцмережах», метою якого було привернути увагу здобувачів освіти до різних аспектів кібербезпеки та кіберзахисту. Учні, переглянули відеоматеріал «Всеукраїнський урок кібербезпеки», ознайомилися з основними правилами захисту особистої інформації та особистих пристроїв. Також під час проведення заходу учні обговорили посібник із протидії дезінформації, підготовлений Центром протидії дезінформації Апарату РНБО України. Здобувачі освіти дізналися про сучасні форми ведення інформаційної війни, розглянули основні інструменти маніпуляцій у медіа- та соціальних мережах, а також з’ясували як працюють фейки й пропоганда. Виховний захід проходив у формі дискусії, в якій всі учасники долучалися до обговорення, наводили приклади, які виникали у повсякденному житті.

Викладачами інформатики були проведені лекції на тему «Реальні історії та поради з кіберзахисту», тренінг «Як захистити свій акаунт», а викладачем Олександром ПОПРУЖУКОМ – освітній  челендж «Місяць кібербезпеки», метою якого було підвищення обізнаності студентів у сфері інформаційної безпеки та розвитку практичних навичок захисту даних. У межах заходу учасники мали можливість пройти онлайн-сертифікацію з основ кібербезпеки, отримавши не лише нові знання, а й офіційне підтвердження своєї компетентності. Кожен студент, який успішно завершив сертифікацію, автоматично ставав учасником розіграшу призів, створених на 3D-принтері. Такі заохочення сприяли підвищенню мотивації до навчання та популяризації теми кібербезпеки серед молоді.

9 жовтня 2025 року для груп підготовки кваліфікованих робітників 4,7,10,11 та 22 майстер виробничого навчання Дмитро ВОВКОДАВ провів виховний захід  на тему «Онлайн-загрози в час війни: як захистити себе», під час якого здобувачі освіти мали можливість переглянути відео «Що таке кібербезпека?», метою якого є поглиблення знань із захисту комп’ютерних систем, мереж та даних від цифрових атак, несанкціонованого доступу, крадіжки та пошкодження. На захід була запрошена т.в.о. начальника відділу зав’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Рівненській області лейтенант поліції Марія РУСИЛО, яка змістовно розповіла про правову відповідальність за вчинення кібербулінгу.

10 жовтня 2025 року викладач Тетяна ОРЛОВА провела відкритий виховний захід на тему «Кібербезпека: виклики сучасного цифрового світу» за участі працівників відділу протидії кіберзлочинам у Рівненській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України. Метою виховного заходу було підвищення обізнаності студентів про цифрові загрози та формування навичок безпечної поведінки в інтернеті. Це включає ознайомлення з основними загрозами (фішинг, шкідливі програми), навчання створенню надійних паролів, захисту персональних даних у соцмережах, а також виховання відповідального ставлення до власної цифрової безпеки.

Потрібно пам’ятати: справжній користувач ХХІ століття  – не просто активний, а обережний, етичний і відповідальний.

Кібербезпека – це не лише про техніку, а насамперед про нашу відповідальність. Бережімо свої дані, обдумано користуймося мережею та пам’ятаймо – безпечний інтернет починається з кожного з нас.

Голови циклових комісій класних керівників

                                                         Олена ПЄХОТА, Оксана ПАВЛЮЧИК

Поділитися
Перейти до вмісту