5 листопада 2025 року відбулося засідання науково-дослідного гуртка «Вібродинаміка», членами якого є здобувачі освіти за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування». Згідно з планом роботи гуртка розглядалася тема «Шкідливість вібрацій у техніці, методи захисту». На початку засідання викладач поставив проблемні питання, які потрібно було розглянути та вирішити під час гуртка, а також надати об’єктивну оцінку їх вирішення з урахуванням сучасного рівня розвитку технологій виробництва.
Студенти обговорили наступні наукові питання:
- Джерела вібрації на сучасних виробництвах;
- Види вібрацій;
- Вплив вібрацій на організм людини;
- Запобігання розвитку вібраційної хвороби у працівників виробництв;
- Вплив вібрацій на механізми та обладнання;
- Вплив вібрацій на навколишнє середовище;
- Засоби і методи захисту від вібрацій;
- Використання і напрямки вдосконалення сучасних засобів вібропоглинання, віброгасіння і віброізоляції.
У результаті засідання гуртка студенти ознайомилися з поняттям вібрація, узнали про її шкідливість для організму людини, обладнання та для навколишнього середовища. Детально розглянули методи захисту від впливу вібрацій та шляхи їх зменшення і усунення.
Учасники гуртка переглянули наукові відеофільми, дискутували щодо модернізації засобів віброзахисту, як наслідок, набули необхідні для майбутніх інженерів знання.
Керівник гуртка Олексій ФАЛЬКО


