«Ні, я жива, я вічно житиму!» — ці пророчі слова патронеси українського духу стали лейтмотивом цьогорічного конкурсу читців-декламаторів, присвяченого 155-й річниці від Дня народження Лесі Українки. Захід об’єднав тих, хто відчуває силу слова та небайдужий до української класики.
18 лютого 2026 року у великій залі Палацу культури імені Лесі Українки відбувся Всеукраїнський конкурс читців-декламаторів творчості Лесі Українки у місті Звягель — Батьківщині Лесі Українки. Цей день став місцем єднання талановитих дітей та молоді з усієї України, які приїхали, щоб через поетичне слово передати силу, глибину й сучасність її творчості. Конкурс об’єднав 120 учасників із 16 областей України: Чернігівської, Черкаської, Сумської, Полтавської, Житомирської, Київської, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької, Вінницької, Волинської, Рівненської, Дніпропетровської, Харківської та Запорізької.
До конкурсу долучилася із задоволенням Наталія КРАЄВСЬКА, студентка групи О-2, яка продекламувала поезію Лесі Українки «Мріє, не зрадь!», демонструючи артистизм, емоційну глибину, сценічну культуру та власне творче бачення. Наталія отримала диплом за участь у конкурсі читців-декламаторів творчості Лесі Українки.
Викладач української мови та літератури
Олена ПЄХОТА