21 травня 2026 року в урочистій атмосфері Рівненського обласного академічного музично-драматичного театру відбулася ХХ Підсумкова сесія Рівненської Малої академії наук учнівської молоді (РМАНУМ). Ювілейна церемонія символічно збіглася зі святкуванням Дня вишиванки, об’єднавши понад 350 призерів ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, науковців, почесних запрошених гостей, учителів, керівників районних відділів освіти й освітніх закладів Рівненщини.
До присутніх з вітальними словами і щирими напутніми побажаннями звернулися: перший заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації Сергій ПОДОЛІН, заступник голови Рівненської обласної ради Микола КУЧЕРУК, Голова постійної комісії Рівненської обласної ради з питань гуманітарної політики, директор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Алла ЧЕРНІЙ, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Рівненській області Олександр КОРНІЙЧУК, ректор Рівненської духовної семінарії ПЦУ протоієрей Віталій ЛОТОЦЬКИЙ, заступниця директора департаменту освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Марина ПАШКОВСЬКА.
Директор РМАНУМ Олександр АНДРЄЄВ висловив повагу і безмежну віру у потужну силу юних та досвідчених науковців, які у трагічні й важкі часи російсько-української війни знаходять у собі сили працювати і вчитися, творити і перемагати, не боятися помилятися і не зупинятися на досягнутому, адже Україна потребує міцної опори й незламного духу, щоб здобути перемогу і відродитися.
Грамотою Рівненської Малої академії наук учнівської молоді нагороджений Відокремлений структурний підрозділ «Рівненський технічний фаховий коледж Національного університету водного господарства та природокористування» у номінації «Кращий заклад фахової передвищої освіти Рівненської області-2026» за результативну роботу та забезпечення активної участі обдарованої студентської молоді у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в Рівненській області. Високу відзнаку отримувала в.о.директора коледжу, заслужений працівник освіти України Лариса ОСАДЧА.
Отримана нагорода є свідченням системної роботи коледжу з розвитку студентської науки, підтримки талановитої молоді та створення сприятливих умов для реалізації інтелектуального потенціалу здобувачів освіти.
Впродовж 2025-2026 навчального року студенти ВСП «Рівненський технічний фаховий коледж НУВГП» гідно представляли заклад на всіх етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, демонструючи високий рівень підготовки, наукової культури та вміння презентувати результати власних досліджень.
У ІІ етапі конкурсу-захисту брали участь 11 наукових проєктів студентів ВСП «Рівненський технічний фаховий коледж НУВГП», з них Дипломом Першого ступеня відзначено трьох студентів коледжу і Дипломом Третього ступеня – трьох студентів, а саме:
Дипломом Першого ступеня департаменту освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації за І місце у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України нагороджені:
- Олександра КАЗНОДІЙ, студентка 2 курсу (група Ф-2, спеціальність «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок») у секції «Прикладна мікроекономіка та підприємництво» відділення економіки (науковий керівник Ірина Боднарюк);
- Софія КАЛЬКО, студентка 1 курсу (група КН-1, спеціальність «Комп’ютерні науки») у секції «Метеорологія та кліматологія» відділення наук про Землю (науковий керівник Андрій КАЛЬКО);
- Богдан КОНАРІВСЬКИЙ, студент 2 курсу (група 9ЕМ-2, спеціальність «Автоматизація, комп`ютерно інтегровані технології та робототехніка») у секції «Комп’ютерна інженерія» відділення інформаційних технологій (наукові керівники – Віктор ЖУКОВСЬКИЙ, Ярослав ЗУБИК).
Також Софія КАЛЬКО виборола ІІІ місце на ІІІ (фінальному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових проєктів у 2026 році.
Дипломом Третього ступеня за ІІІ місце у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України нагороджені:
- Наталія КРАЄВСЬКА, студентка 2 курсу (група О-2, спеціальність «Облік і оподаткування») у секції «Макроекономіка та економічна політика» відділення економіки (науковий керівник Ірина БОДНАРЮК);
- Богдан КОНАРІВСЬКИЙ, студент 2 курсу (група 9ЕМ-2, спеціальність «Автоматизація, комп`ютерно інтегровані технології та робототехніка») у секції «Гідрологія» відділення наук про Землю (науковий керівник Андрій КАЛЬКО);
- Вікторія ДОВБЕНКО, студентка 2 курсу (група Ф-2, спеціальність «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок») у секції «Метеорологія та кліматологія» відділення наук про Землю (науковий керівник Андрій КАЛЬКО).
Учасниками І етапу конкурсу-захисту були 12 студентів ВСП «Рівненський технічний фаховий коледж НУВГП», за результатами якого нагороджені :
- Іван ОЗАРЧУК, студент 1 курсу (група ЕМ-1, спеціальність «Автоматизація, комп`ютерно інтегровані технології та робототехніка») за І місце у І етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у секції «Гідрологія» відділення наук про Землю (науковий керівник Андрій КАЛЬКО);
- Софія ХРИСТЮК, студентка 1 курсу (група ЕМ-1, спеціальність «Автоматизація, комп`ютерно інтегровані технології та робототехніка»), Софія КАЛЬКО, студентка 1 курсу (група КН-1 спеціальність «Комп’ютерні науки») за ІІ місце у І етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у секції «Гідрологія» відділення наук про Землю (науковий керівник Андрій КАЛЬКО);
- Вікторія ДОВБЕНКО, студентка 2 курсу (група Ф-2, спеціальність «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок»), Ольга БАЧЕВИЧ, студентка 2 курсу (група ХТ-2, спеціальність «Хімічні технології та інженерія), Богдан КОНАРІВСЬКИЙ, студент 2 курсу (група 9ЕМ-2, спеціальність «Автоматизація, комп`ютерно інтегровані технології та робототехніка»), Олександр ЧУХРІЙ, Микола ПАСІЧНИК, Микола ЖИЛКА, студенти 1 курсу (група ЕМ-1, спеціальність «Автоматизація, комп`ютерно інтегровані технології та робототехніка») за ІІІ місце у І етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у секції «Гідрологія» відділення наук про Землю (науковий керівник Андрій КАЛЬКО).
Щиро вітаємо студентів, наукових керівників і весь колектив коледжу з високим визнанням їхньої праці та бажаємо нових наукових звершень, творчого натхнення, вагомих досягнень, ПЕРЕМОГИ та МИРУ Україні!
Світлана СТЕПЧУК, завідувач відділення