Травень – місяць обізнаності про ментальне здоров’я: віднаходимо стійкість та внутрішню броню.
Травень традиційно є місяцем, коли світ звертає особливу увагу на стан нашого емоційного та психологічного благополуччя. Цього року заходи проходять під егідою Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою ЗЕЛЕНСЬКОЮ, та фокусуються на розбудові внутрішньої стійкості кожного українця.
ВСП «Рівненський технічний фаховий коледж НУВГП» активно долучився до ініціативи, організувавши серію практичних та просвітницьких заходів. Головна мета цьогорічної кампанії у закладі – надати учасникам освітнього процесу дієві інструменти для самодопомоги, знизити рівень стресу та сформувати культуру піклування про свій внутрішній стан.
Практичним психологом коледжу Катериною ТАРАСОВОЮ була реалізована насичена програма, що охопила різні аспекти ментального добробуту:
– тематична віртуальна подорож «Більше добрих днів разом»: інтерактивний формат, що допоміг учасникам розширити світогляд та знайти позитивні смисли у повсякденні;
– година спілкування «Простір ментального здоров’я: арт-практики для молоді»: мешканці гуртожитку мали змогу через творчість висловити свої емоції та опанувати методи арт-терапевтичного розвантаження;
– доповідь «Збереження ментального здоров’я в сучасних умовах»: під час науково-теоретичної конференції циклової комісії філологічних дисциплін було висвітлено науковий підхід до превенції вигорання та підтримки психологічного імунітету;
– ресурсний кейс «Ментальна аптечка»: екстрена психологічна «перша допомога», що містить короткі приємні поради-пілюлі для швидкого відновлення душевного комфорту;
– інструкція внутрішньої стійкості «Твоя ментальна броня: травневий гайд»: серія інформативних диджитал-плакатів із покроковими психологічними порадами на кожен день, які були розміщені на загальноколеджному стенді оголошень;
– заняття «НМТ: психологічний імунітет та ментальна рівновага на іспитах», де студенти опановували дієві методи саморегуляції для опанування тривоги та підтримки внутрішнього спокою в період підготовки до іспитів та під час самого екзаменаційного процесу.
До реалізації заходів також долучилися класні керівники, бібліотекарі, студентський парламент, створюючи спільне середовище підтримки в усьому коледжі.
Яскравою подією місячника стала тизер-зустріч студентів групи №7 та класного керівника Ольги НАДАХОВСЬКОЇ у Рівненському театрі ляльок із сценографкою Наталкою ГУРІНОЮ. Під час знайомства з ескізами та декораціями до майбутньої вистави «Гидке каченя» («історії про крила та людей»), присутні мовою мистецтва торкнулися глибоких тем пошуку себе та внутрішньої сили, що є важливим підґрунтям ментального здоров’я.
Завдяки проведеним активностям здобувачі освіти не лише поглибили знання про ментальну гігієну, а й отримали конкретні «інструменти стійкості». Сьогодні ментальне здоров’я – це не просто відсутність хвороб, це наша здатність вистояти, адаптуватися та продовжувати жити й творити навіть у найскладніші часи.
Пам’ятайте: піклування про себе – це не розкіш, а необхідність. Ваша стійкість починається з питання: «Ти як?».
Катерина ТАРАСОВА, практичний психолог